بلگراد

معرفی

ساعت کاری ۰۶:۰۰ تا ۱۷:۰۰
وب سایت http://www.bgpijace.rs/market.php?id=167
آدرس Nemanjina, Belgrade, Serbia

کالِنیچوا پیجاکا (بازار کالنیک) در سال 1926 افتتاح شد. در آن سال بازار مرکزی شهر، بازار بزرگ، پس از دهه‌ها فعالیت تعطیل شد و جای خود را به چندین بازار در نقاط مختلف دورتر از مرکز شهر داد: بازارهای زِلِنی وِناک، کالِنیچ، باجلونی و جُوانُوا. بازار کالِنیک که به جای بنای شناخته شده کالِنیچا گومنو (انبار غله کالِنیچا) ساخته شد، در اصل تنها 500 متر مربع وسعت داشت اما در طول زمان این مساحت افزایش یافت.

یکی از سرزنده‌ترین و محبوب‌ترین بازارهای فضای باز بلگراد با صدها فروشنده میوه‌های فصل، سبزیجات، پنیرهای سنتی (آرتیسانال) و انواع مختلف نان‌ها و شیرینی‌ها، ترشی‌ها، مرباها، میوه‌های خشک خانگی، گوشت (تازه و دودی) و ماهی که هر روز محصولات خود را برای فروش به این بازار می‌آورند. کالِنیک یک بازار غذای سالم است که در آن همه چیز از شیر سویا گرفته تا توفوی ارگانیک و جلبک دریایی خشک شده خوراکی پیدا می‌شود. محصولات وارداتی، سس‌ها، ترکیبات نوشیدنی شکلات نیز بخشی از بازار را در اختیار دارند.

علاوه بر مواد غذایی کالاهای متعدد دیگری مانند انواع گل‌های تازه و گیاهان گلدانی در نزدیکی ورودی دوم، لباس راحتی، جوراب و لباس زیر، کفش دست‌دوم، سوئیتر و خز، اسباب خانگی آنتیک، باتری، صابون رختشویی، لامپ، کیسه‌های جاروبرقی، قوری‌ها و تابه‌های ارزان و حتی شمع‌های مذهبی و شمایل‌ها و نمادهای ارتدوکس نیز در بازار خرید و فروش می‌شوند. بخش دیگری از بازار به مراکز فروش حیوانات خانگی، خرگوش‌، پرندگان کوچک، ماهی و لاک‌پشت اختصاص دارد. در نهایت، پشت دیوار بازار می‌توانید با خیال راحت فست فودهای خیابانی سنتی صربی را با کیفیت بالا نوش جان کنید.

فاصله تا مکان های مهم

موزه نیکولا تسلا ۰٫۸۵ کیلومتر

نقد و بررسی