بلگراد

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس رودخانه دانوب و رودخانه ساوا

رودخانه دانوب، طولانی‌ترین رودخانه اروپا پس از رودخانه ولگا در روسیه، پایتخت صربستان، بلگراد، را به دریای شمال و دریای سیاه متصل می‌کند. رودخانه ساوا در بلگراد به دانوب می‌پیوندد تا باهم یکی از جاذبه‌های پایتخت را تشکیل ‌دهند. علاوه بر تفریحاتی چون پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در کرانه رودخانه و رستوران‌ها و کافه‌های شناور متعدد، تورهای قایقرانی و کایاک‌سواری به بازدیدکنندگان فرصت می‌دهد تا پایتخت و دژ مشهور بلگراد را از نمایی دیگر ببینند.

جزیره گریت وار (جنگ بزرگ) نزدیک نقطه پیوند دو رودخانه قرار دارد. اغلب بازدید‌کنندگان ساحل لیدو در شمال جزیره را ترجیح می‌دهند. با وجود اینکه ساحل شمالی چندان پیشرفته نیست، محل خوب و آرامی برای استراحت و رفع خستگی در آرامش محسوب می‌شود. دوستداران طبیعت و پرندگان، جنگل‌ها و حیات‌وحش باقی جزیره با بیش از صد گونه پرنده را نیز خواهند پسندید.

احتمالاً بهترین راه برای تجربه دانوب قایقرانی روی آن است. تنها با این کار می‌توانید قدرت و عظمت رودخانه را حس کنید و در «حال و هوای» دانوب غرق شوید.

 داستان‌های مربوط به پل‌های بلگراد به اندازه تاریخ این شهر جذاب است. خواهید فهمید که چرا بلگراد زیبا 44 بار تخریب شده است. پل برانکو یکی از محبوب‌ترین پل‌های بلگراد، در سکوت شاهد تخریب و قتل‌عام دهشت‌بار بلگراد در طول جنگ جهانی دوم بوده است. از این پل زنجیری قدیمی تنها پایه‌های آن باقی مانده که قرار است یک پل مدرن بر روی آنها بنا شود.

قایقرانی بر روی ساوا شما را به یک جزیره کوچک رودخانه‌ای به نام آدا مِدجیکا با کلبه‌های کوچک زیبا می‌رساند که برق یا لوله‌کشی آب ندارد. پای توریست‌ها هنوز به این جزیره باز نشده است و اینجا بهشت پنهان اهالی بلگراد محسوب می‌شود.

در طول شب کرانه و پل‌های رودخانه‌های بلگراد با نورپردازی‌های شاد جان می‌گیرند تا جادوی زندگی، در شهری که هرگز نمی‌خوابد، کماکان جریان داشته باشد.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی