بلگراد
/ /
شهرهای زیرزمینی و پنهان بلگراد
شهرهای زیرزمینی و پنهان بلگراد

شهرهای زیرزمینی و پنهان بلگراد

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Strahinjica Bana ۳۶, Belgrade ۱۱۰۰۰, Serbia

تاریخ و افسانه‌های محلی زیر زمین بلگراد شنیدنی هستند. به سیاحت محوطه‌های باستانی مانند تالار رومی و چاه رومی بروید، یک پناهگاه زیرزمینی ارتشی با حال و هوای دوران یوگسلاوی سابق را ببینید و در یک انبار باروت قدیمی با داستان‌ تابوت‌های سنگی، مقبره‌ها و محراب‌های عصر روم آشنا شوید.

زیر زمین بلگراد اغلب رازهای شهر را در دل خود پنهان کرده است. تاریخ بلگراد را باید در غارها، سیاه‌چال‌ها، رودخانه‌های مسدود‌شده. تونل‌ها، پناهگاه‌ها و سازه‌های متعدد تخریب شده تمدن‌های ساکن این منطقه در طول زمان جستجو کرد.

ابتدا به دیدار تالار رومی (رومَن هال) بروید که برج دروازه اصلی دژ رومی مربوط به قرن دوم میلادی در آن قرار دارد. چاه رومی نیز شما را محو تماشای خود خواهد کرد. سپس به سراغ پناهگاه ارتش باقیمانده از دوره اداره اطلاعات، اسرار جاسوسی و بازی‌های سیاسی رئیس جمهور تیتو بین قدرت‌های بزرگ پس از جنگ جهانی دوم بروید. انبار بزرگ باروت داستان‌هایی درباره دفاع جانانه مسیحیان اروپا در برابر امپراتوری عثمانی روایت می‌کند و  سردابه‌ها از آزادسازی صربستان از یوغ امپراتوران ترک تبار قصه می‌گویند.

این اماکن پنهان تصویر کاملی از تاریخ پرالتهاب و غیرعادی، افسانه‌ها و روایات انسانی مختلف بلگراد تصویر می‌کند. اما این تصویر نقاط مبهم و معماهای رازآلودی دارد که هنوز کنجکاوی دوستداران فرهنگ و تاریخ را بر می‌انگیزد.

فاصله تا مکان های مهم

موزه تکنولوژی کیلومتر
موزه تاریخ طبیعی کیلومتر
موزه ارتش کیلومتر

نقد و بررسی