بلگراد

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Ada Ciganlija ۲, Belgrade ۱۱۰۳۰, Serbia

 این جزیره روی رودخانه ساوا که از میان بلگراد می‌گذرد، به اختصار جزیره آدا خوانده می‌شود و اخیراً به صورت مصنوعی به شبه‌جزیره بدل شده است. این منطقه در مرکز بلگراد با یک دریاچه مصنوعی، امکانات ورزشی و ساحل‌های زیبا خیلی زود تبدیل به یک تفرجگاه محبوب شد که در طول تابستان روزانه بیش از 100000 نفر بازدیدکننده دارد که در تعطیلات آخر هفته به 300000 نفر نیز می‌رسند. این محبوبیت باعث شد تا به آداسیگانلیا لقب دریای بلگراد (More Beograda) داده شود. این لقب به عنوان یک نام تبلیغاتی در سال 2008 پذیرفته شد.

جزیره آدا در کرانه جنوبی رودخانه ساوا، چهار کیلومتر دورتر از دهانه رودخانه و در حوزه شهری منطقه چوکاریکای بلگراد قرار دارد. نوک شرقی جزیره با سِنجاک و باقی بدنه آن با چوکاریکا و ماکیش همسایه است. در مسیر رود، پس از جزیره آدا، نووی بئوگراد (بلگراد نو) و یک شبه‌جزیره مصنوعی دیگر به نام مالا سیگانلیجا (سیگانلیجای کوچک) قرار دارند. یک جزیره رودخانه‌ای کاملا منزوی به نام آدا مِدیکا نیز بین جزیره آدا و نووی بئوگراد قرار دارد.

گذشته از امکانات ورزشی، ساحل هفت کیلومتری دریاچه ساوا یک محوطه شنای کودکان با مراقبت‌های ویژه دارد. یک برج مراقبت ورزشی و نیمکت‌های متعدد پلکانی از برجسته‌ترین بناهای ثابت جزیره هستند. یکی دیگر از بناهای ثابت جزیره هتل «جِزِرو» است که در ورودی جزیره قرار دارد.

حاشیه شمالی جزیره پر از خانه‌های قایقی است که بیشتر به اهالی بلگراد تعلق دارد که تعطیلات آخر هفته خود را در دامان طبیعت استثنایی و سرسبز جزیره می‌گذرانند. ماهیگیری، باربیکیو و پیک‌نیک خانوادگی از برنامه‌های ثابت آخر هفته جزیره هستند. به علاوه از ساحل جزیره می‌توان مناظر بدیعی از بلگراد مرکزی و به ویژه غروب زیبای خورشید را تماشا کرد.

آدا سیگانلیا مرکز فعالیت‌های ورزشی و تفریحات عمومی با امکانات مدرن و روزافزون است.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی