بدروم

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس گومبت

گومبت ساحلی سرزنده و یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در ساحل ترکیه در دریای اژه، سه کیلومتر با ساحل معروف بدروم در ایالت موغلا فاصله دارد. گومبت یکی از مقصدهای توریستی اصلی در دریای اژه، به ویژه برای برگزارکنندگان تورهای تعطیلات بریتانیایی است. پیش از آنکه برگزارکنندگان تورهای تعطیلات این منطقه را کشف کنند و بهترین هتل‎ ها، کلوپ‎ها، مراکز خرید و امکانات دیگر توریستی به آن هجوم بیاورند، گومبت یک روستای کوچک و آرام در این خلیج کوچک بهشتی بین کوه‌های پوشیده از کاج و ساحل دریای زمردی بود.

این منطقه گمنام یک شبه تبدیل به بهشت صنعت تعطیلات و یکی از مهم‌ترین اقامتگاه‎های توریستی ترکیه شد. این شهرت ناگهانی بی‌دلیل نبود، کیلومترها سواحل ماسه‌ای طلایی، رستوران‌های عالی، امکانات کافی برای ورزش‌های آبی و مناطق امن برای شنا توجه خانواده‌ها و کسانی که به دنبال هیجان و تفریح بودند را به خود جلب کرد. همچنین کسانی که می‌خواستند از ازدحام ساحل مجاور، بدروم، بگریزند و زیر نور آرامبخش آفتاب گومبت استراحت کنند. 

مجموعه فوق‌العاده ورزش‌های آبی در گومبت شامل، موج‎سواری با قایق بادبانی، اسکی روی آب، غواصی با لوله، جت اسکی، پاراسیل، قایق‌های بانانا، قایق‎های پدالی و ماهیگیری با طعمه مصنوعی است که در آن از یک قایق بادی شبیه به قایق بانانا در ابعاد خیلی بزرگتر استفاده می‌شود. نقاط عالی برای غواصی با لوله در آب‌های کم عمق در اطراف گومبت یافت می‌شود. «بیگ ریف» یکی از این نقاط است. سطح این صخره مرجانی بزرگ از اسفنج‌های نارنجی، ستاره های دریایی و دیگر انواع سخت پوستان پوشیده شده است و جمعیت عظیمی از انواع ماهی‌های گرمسیری، از ماهی‎های باراکودا گرفته تا طوطی‎ ماهی‎های رنگارنگ، در اطراف آن زندگی می‎کنند.هرکسی، حتی کسانی که تا به حال تجربه غواصی را نداشته‌اند، می‌توانند از اینجا شروع کنند.

رفت و آمد به گومبت و گشتن اطراف آن آسان است، گومبت، بدروم مرکزی و شهرهای اطراف با مینی بوس (دلموش)، تاکسی، موتورسیکلت، دوچرخه یا خودرو (اجاره‌ای) به راحتی در دسترس هستند. دلموش‌ها و داکسی‎های محلی ارزان‌ترین و راحت‎ترین راه برای گشت و گذار در اطراف شبه‎جزیره بدروم هستند.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی