باکو
/ /
مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو
مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو

معرفی

ساعت کاری ۱۱:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت http://heydaraliyevcenter.az/#main
آدرس ۱ Heydar Aliyev prospekti, Bakı ۱۰۳۳, Azerbaijan

مرکز فرهنگی حیدر علی اف یک ساختمان مجتمع 57،500 متر مربع در باکو است که توسط مهندس معمار عراقی زاها حدید  به سبکی متفاوت طراحی شده است که در آن معماری منحنی ها جایگزین زاویه های تیز در ساختمان شده است. این مرکز به نام حیدر علی اف، نخست وزیر آذربایجان شوروی از سال 1969 تا 1982، و رئیس جمهوری آذربایجان از اکتبر 1993 تا اکتبر 2003 نامگذاری شده است.

در 22 آپریل 2011، گزارشی از این ساختمان در سری نهم مجموعه مستند «مهندسی شگفت انگیز» به نام «تحولات جالب توجه در آذربایجان» در شبکه‌های دیسکاوری و ساینس به نمایش درآمد. سمرا رحیملی از تصویر این بنا در کارت پستال آذربایجان در مسابقات موسیقی یوروویژن 2016 و  نماد گوگل به مناسبت استقلال آذربایجان در سال 2017 استفاده کرد. 

مرکز حیدر علی اف روابط نزدیکی با تعدادی از سازمان های بین المللی، سازمان های همکار در خارج از کشور، موزه ها و مراکز نمایشگاهی دارد. این مرکز با همکاری سازمان‌های مختلف، موزه ها و نمایشگاه های اتریش، بلژیک، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، روسیه، اسلوونی، ترکیه و غیره رویدادها و نمایشگاه های متعددی را سازماندهی کرده است. در عین حال، مرکز حیدر علی‌اف پروژه های مشترکی  در بریتانیا، ایتالیا، مجارستان، رومانی، روسیه، ترکیه، ژاپن و دیگر کشورها اجرا کرده. این مرکز عضو چندین سازمان بین‌المللی است.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی