باکو

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://bulvar.gov.az/
آدرس Neftchilar avenue, Baku

بلوار باکو تفرجگاهی موازی با ساحل باکو است که در سال 1909 تاسیس شده. تاریخچه بلوار به بیش از 100 سال پیش باز می‌گردد، زمانیکه اربابان نفتی باکو عمارت‌هایشان را در امتداد ساحل دریای خزر می‌ساختند و کرانه دریا متر به متر بصورت مصنوعی ساخته می‌شد.

این پارک در امتداد خلیج جنوبی در دریای خزر گسترش یافته است. به طور سنتی از میدان آزادی به سمت غرب و شهر قدیمی و پس از آن امتداد می‌یابد. از سال 2012، بلوار جدید (Yeni BUlvar) طول بلوار را تقریبا دو برابر کرده و به  3.75 کیلومتر افزایش داده است. در سال 2015، بلوار شهر سفید، 2 کیلومتر دیگر به انتهای شرقی میدان آزادی اضافه کرد. طبق پیش بینی‌ها، با احتساب منطقه بی‌بی هیبت، طول بلوار به 26 کیلومتر برسد.

اداره بلوار ساحلی تحت نظارت کابینه وزیران به دستور  رئیس جمهور آذربایجان در تاریخ 10 ژانویه 2008 به منظور احیای چشم انداز طبیعی بلوار، حفظ ظاهر تاریخی آن، توسعه حیات گیاهی غنی این منطقه، محافظت از بلوار، و اجرای رویدادهای اجتماعی و فرهنگی تاسیس شد. ایلگار مصطفایِف از ماه ژانویه 2016 ریاست این اداره را بر عهده دارد.

این میدان اغلب صحنه جلسات عمومی، نشست های فرهنگی، جشن ها، مراسم، نمایش ها، کنسرت ها بوده و اخیرا جشن‌های بزرگ سال نو باکو نیز در اینجا برگزار می‌شود.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی