باکو

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰ - ۱۴:۰۰ تا ۲۲:۰۰
وب سایت http://www.bakuflametowers.com/
آدرس ۱A, Mehdi Huseyn, Baku, Azerbaijan

برج‌های شعله، سه آسمان خراش در باکو هستند که یکی از آنها با ارتفاع 182 متر بلندترین برج آذربایجان محسوب می‌شود.(برج های بلندتری هم در باکو هستند، اما در تمامی طبقات اتاق ندارند، بنابراین آسمانخراش محسوب نمی شوند.) این آسمانخراش‌ها  شامل چندین آپارتمان ، هتل و بلوک اداری هستند. ساخت برج‌های شعله حدود 350 میلیون دلار هزینه به همراه داشت. ساخت و ساز از سال 2007 آغاز شد و در سال 2012 به پایان رسید. HOK مسئولیت معماری، DIA Holdings پیمانکار طراحی و Hill International مدیریت پروژه را بر عهده داشتند.

برج‌های شعله از سه ساختمان جنوبی، شرقی و غربی تشکیل شده است.  از نمای بیرونی برج‌ها به عنوان صفحه نمایش بزرگ استفاده می‌شود. در این صفحه‌های نمایش بیش از 10000 چراغ LED با قدرت بالا به کار رفته است، شرکت Osram از شرکت‌های تابعه Traxon Technologiesو شرکت برق و روشنایی Vetas مسئولیت اجرای این پروژه را بر عهده داشت .در ماه ژوئن 2014، لامبورگینی اولین شعبه خود در آذربایجان را در طبقه ی پایین برج شرقی افتتاح کرد.

در مسابقات یوروویژن سال2012 به میزبانی باکو، تصویر برج‌های آتش در تریلر آذربایجان پیش از بسیاری از شرکت‌کنندگان از کشورهای دیگر و در سال 2016 تصویر برج‌ها به عنوان نماد آذربایجان، پیش از اجرای شرکت‌کننده این کشور پخش شد.

فاصله تا مکان های مهم

هتل Four Seasons ۲٫۹ کیلومتر
سینما Azercell IMAX ۰٫۲۷ کیلومتر

نقد و بررسی