بانکوک
/ /
بازار پراتونام بانکوک
بازار پراتونام بانکوک

بازار پراتونام بانکوک

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۲۱:۰۰
وب سایت http://www.pratunam-market-bangkok.com/
آدرس Ratchaprarop Road | Phayathai, Ratchathewi, Bangkok ۱۰۴۰۰, Thailand

پراتونام یکی از بازارهای اصلی بانکوک و بزرگترین بازار لباس تایلند است.

پراتونام در لغت به معنای «دروازه آبی» است. بازار در تقاطع جاده‌های راتچاپراروپ و فتروپی در منطقه راتچاراپروپ قرار دارد و شامل فروشگاه‌ها و دکه‌های فضای باز می‌شود که بیشتر به دنبال توریست‌ها هستند. پراتونام احتمالاً ارزان‌ترین بازار لباس، پارچه و منسوجات در مرکز بانکوک است.

بازار پراتونام کل منطقه و پشت دروازه آبی آماری و هتل های ایندرا ریگنت با هتل رنگین‌کمانی بایوکه 1 و برج بایوکه 2 را اشغال کرده است. پیدا کردن بازار به لطف نزدیکی به اسکای‌هتل بایوکه از هر جای بانکوک آسان است. این برج با 88 طبقه یکی از بلندترین ساختمان‌های بانکوک محسوب می‌شود. همچنین به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید بانکوک، هر سلیقه و بودجه‌ای را تامین می‌کند.

پراتونام یکی از پرازدحام‌ترین و رنگارنگ‌ترین محوطه‌های بانکوک است که به خاطر فروش اجناس به قیمت عمده‌فروشی کارخانه، بازارهای خیابانی، بازار سنتی و فروشندگان محلی شهرت دارد. کالاهایی مانند لوازم آرایش، کفش، ساعت، کمربند، چمدان و غیره، با قیمت‌های قابل چانه‌زدن و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید از تی‌شرت، جواهرات، کلاه و کفش گرفته تا لباس‌های زیبا و مد روز و حتی لباس‌های گرانقیمت شب در این بازار پیدا می‌شود. اما مدپرستان همینجا متوقف نمی‌شوند، درست در آن سوی پل از بازار اصلی مرکز خرید مد مشهور پلاتینیوم قرار دارد.

عمده‌فروشی‌ها و خرده‌فروشی‌های داخل بازار بسیار شیک هستند و به سه قسمت البسه، لوازم جانبی برای خانم‌ها، کودکان و مردان تقسیم می‌شوند، اما بخش عمده فروشگاه‌ها زنانه هستند.

بازار صبح پراتونام از صبح زود (ساعت 5) آغاز به کار می‌کند، زمانی که محلی‌ها برای خرید عمده به بازار می‌آیند، یعنی تا ساعت 8 صبح و پیدا شدن سر و کله توریست‌ها همه چیز آرام‌تر و جدی‌تر است.

فاصله تا مکان های مهم

هتل Novotel Bangkok Platinum Pratunam ۰٫۰۳۳ کیلومتر
هتل Amari Watergate ۰٫۰۳۵ کیلومتر
مرکز خرید City Complex ۰٫۰۷ کیلومتر

نقد و بررسی