بانکوک

معرفی

ساعت کاری ۲۴ ساعته
وب سایت
آدرس ۴۸۸ Damrongrak Road | Bobae Tower, Bangkok ۱۰۱۰۰, Thailand

بازار بوبائه، یک بازار مشهور خرده‌فروشی و عمده‌فروشی البسه ارزان‌قیمت است که از محوطه عمده‌فروشی بزرگ بازار بوبائه و فروشگاه بزرگ برج بوبائه تشکیل شده است. کلمه «بوبائه» به معنای پر‌سروصدا و شلوغ است که به خوبی وضعیت بازار را توصیف می‌کند.

بازار بوبائه در جاده کرونگ کازم در امتداد کانال پادونگ کرونگ کازم بین پل یوستا (تقاطع کازات سوئک) با پل جاتوراپاک رانگ‌ساریتی (تقاطع ساپان خائو) در منطقه پوم پراپ ساترو پای، قرار دارد.

این بازار در سال 1977 توسط گروه‌های تایلندی – چینی که برای فروش محصولات محلی مانند شیر نارگیل، چای، قهوه یا انواع مختلف محصولات زراعی دور هم جمع می‌شدند، شکل گرفت. اما در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن، این بازار به مرکز خرید و فروش لباس و کالاهای دست‌دوم تغییر کاربری داد. با شهرت یافتن بازار و افزایش حجم مشتری‌ها و فروشندگان، خانه/مغازه‌های امروزی جایگزین بازار فضای باز شدند.

این بازار شبانه‌روزی در دو نوبت فعال است. ابتدا فروشندگان بازار روز از 6 صبح تا 18 عصر فعالیت می‌کنند و سپس فروشندگان شبانه تا سحرگاه روز بعد به کسب و کار می‌پردازند.

در این بازار می‌توانید انواع لباس‌های مردانه، زنانه و بچگانه را به قیمت‌های عمده بخرید. دنبال برند تی شرت (t shirt) با قیمت باورنکردنی (1.25 دلار (50 بات) برای هر تی شرت اگر سه تا بخرید.) بگردید. انواع طرح‌های جین، بلوزهای زیبا و پیرهن‌های زنانه، لباس‌های رسمی مردانه، لباس زیر، لباس‌های کودک صادراتی، تی شرت‌های کودکانه با طرح‌های دیزنی و تی شرت‌های تایلندی با طرح‌های سنتی آسیایی زیبا از دیگر محصولاتی است که در اینجا یافت می‌شوند.

دامن‌های گلدار محبوبیت خاصی دارند و به قیمت 3.20 دلار (100 بات) اگر سه تا یا بیشتر بخرید، فروخته می‌شوند. لباس‌های مخصوص موج‌سواری و اسکیت سواری با طرح‌های جذاب، پیراهن و ژاکت‌های ورزشی با قیمت زیر 10% آنچه در بازارهای دیگر کشورها می‌پردازید در اینجا یافت می‌شوند.

فاصله تا مکان های مهم

مرکز خرید CTK ۰٫۴ کیلومتر
هتل The Fifth ۰٫۴۵ کیلومتر

نقد و بررسی