بانکوک
/ /
معبد وات پراکائو بانکوک
معبد وات پراکائو بانکوک

معبد وات پراکائو بانکوک

معرفی

ساعت کاری سه شنبه تا جمعه: ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰
دوشنبه ها: ۸:۳۰ تا ۱۵:۰۰
وب سایت
آدرس ۲ Na Phra Lan Rd, Khwaeng Phra Borom Maha Ratchawang, Khet Phra Nakhon, กรุงเทพมหานคร ۱۰۲۰۰, Thailand

معبد وات پراکائو (Wat Phra Kaew) که به طور رسمی معبد Phra Si Rattana Satsadaram  نام دارد و در زبان انگلیسی به نام معبد بودای زمردی معروف است، مقدس‌ترین معبد بودایی در تایلند است. بودای زمردی در معبد یک نماد مذهبی سیاسی قوی و جواهر جامعه تایلند است.  معبد در منطقه Phra Nakhon در منطقه تاریخی بانگوک، در محدوده گراند پالاس واقع شده است.

phra ubosot مرکزی ساختمان اصلی و خانه بودای زمردین است. بنا بر افسانه‌ها، این نماد بودا در هند ساخته شده، جایی که ناگاسنا (حکیم بودایی کشمیری) پیش‌بینی کرد بودای زمردی " برای کشوری که در آن باشد سعادت و برتری به ارمغان می‌آورد."  به همین خاطر بودای زمردین داخل معبد از اهمیت و احترام ویژه‌ای در میان مردمان تایلند برخوردار است.". منابع تاریخی نشان می‌دهند که این مجسمه در قرن پانزدهم در منطقه چیانگ رای (بزرگترین شهر شمالی تایلند) یافت شد و پس از چندین بار جابه‌جایی در نهایت در قرن 18 به تایلند برده شد. در سال 1782 در دوره سلطنت شاه رامای اول (1809 – 1782) بودای زمردین در خانه کنونی خود معبد Phra Kaew نصب شد.

بودای زمردین یک مجسمه سبز تیره در حالت ایستاده است که حدود 66 سانتیمتر ارتفاع دارد و از یک سنگ یشم سبز یک تکه تراشیده شده است (واژه Emerald در زبان تایلندی به معنای سبز تیره است نه زمرد). مجسمه در حالت مراقبه و به سبک مدرسه لانا در شمال تایلند قرار دارد. به غیر از شاه تایلند و جانشین او کسی حق دست زدن به مجسمه را ندارد.

معابد مقدس در تایلند قانون پوشش خاصی دارند. مردها باید شلوار بلند، پیراهن آستین دار و کفش بپوشند و زن‌ها باید دامن بلند داشته باشند. در غیر این صورت به آنها یک ردای بلند قرض داده می‌شود. همه باید پیش از ورود به معبد، به نشانه احترام به بودا، کفش‌های خود را دربیاورند. در زمان عبادت در مقابل تصویر بودا هیچکس نباید پای خود را به سمت مجسمه دراز کند و پاها باید به سمت عقب قرار بگیرند.

فاصله تا مکان های مهم

گرند پالاس ۰٫۱۶ کیلومتر
گالری ملی ۲٫۱ کیلومتر
موزه سیام ۱ کیلومتر

نقد و بررسی