بانکوک

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس ۱۵۸ Thanon Wang Doem, Khwaeng Wat Arun, Khet Bangkok Yai, Krung Thep Maha Nakhon ۱۰۶۰۰, Thailand

معبد آرون (Wat Arun Ratchawararam Ratchawaramahawihan) معبدی بودائی در منطقه بانکوک یای، بانکوک، در ساحل غربی Thonburi رودخانه Chao Phraya است. نام معبد از خدای هندو آرونا اقتباس شده که اغلب به عنوان شعاعی از نور خورشید تصویر می‌شود. معبد آرون یکی از شناخته شده‌ترین معابد تایلند است. اولین نور خورشید که بر سطح مرواریدگونه بیرونی معبد می‌تابد رنگین‌کمانی زیبا درست می‌کند. قدمت خود معبد حداقل به قرن هفدهم می‌رسد اما مناره‌های آن در اوایل قرن نوزدهم و در دوره شاه رامای دوم ساخته شده است.

بازدید از معبد دست کم یک ساعت زمان می‌برد. معبد آرون به نام معبد سپیده دم شناخته می‌شود اما منظره آن در غروب آفتاب یا وقتی که درتاریکی شب چراغ‌های معبد روشن می‌شوند، بی‌نهایت زیباست. اما آرام‌ترین زمان برای بازدید از معبد صبح زود و پیش از هجوم گردشگران است.

در تالار ordination (یک مراسم بودائی) می‌توانید تصویر طلائی بودا روی سقف یا نقش‌های دیواری ظریف را تحسین کنید. معبد آرون علاوه بر شهرت به عنوان یک جاذبه توریستی، یک عبادتگاه مهم بودائی است. حتماً با لباس مناسب به معبد بروید و یا یکی از رداهای نزدیک ورودی را پیش از ورود به معبد روی لباس خود بیاندازید.

معبد آرون از مسیر رودخانه Chao Phraya و با قایق‌هایی که به سمت بندر ماهاراجه در آن سوی رودخانه می‌روند، براحتی قابل دسترسی است. هزینه ورودی برای خارجی‌ها 50 بات (از دسامبر2017 به بعد) است. در طول فستیوال Kathina ، شاه با قایق‌های سلطنتی به معبد آرون می‌آید تا به راهبان ردای تازه اعطا کند.

فاصله تا مکان های مهم

معبد بودایی ها ۳٫۵ کیلومتر
گراند پالاس و معبد پراکائو ۳٫۶ کیلومتر
موزه سیام ۲٫۴ کیلومتر

نقد و بررسی