بانکوک

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://www.bangkok.com/chinatown/
آدرس Yaowarat Road | Samphanthawong, Samphanthawong, Bangkok ۱۰۱۰۰

محله چینی‌های بانکوک یکی از بزرگترین محله های چینی در جهان است. این محله در سال 1782، همزمان با انتخاب شهر به عنوان پایتخت بنا شد که جمعیت عمده آن را مهاجران چینی تئوچیو (Teochew) تشکیل می‌دادند که خیلی زود تبدیل به قوم صلی ساکن شهر شدند. مرکز محله چینی‌ها در اطراف جاده Yaowarat قرار دارد که شریان اصلی آن نیز محسوب می‌شود. با وجود اینکه محله چینی‌ها به نام جاده Yaowarat شناخته می‌شود، اما گستره شهرک مناطق مجاور مانند معبد سانگ و Talat Noi در کنار رودخانه Chao Phraya، و مناطق پیرامون جاده Charoen Krung مانند Charoen Chai، Khlong Thom و Nakhon Khasem را نیز در بر می‌گیرد.

در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم محله چینی ها از یک محله دور افتاده حاشیه شهر تبدیل به مرکز تجاری اصلی تایلند شد اما به تدریج با گسترش شهر رونق تجاری این منطقه نیز به مناطق دیگر انتقال یافت. هم اکنون محله چینی‌ها مرکز فرهنگ چینی با مغازه‌های متعدد کالاهای سنتی چینی و بویژه یکی از جاذبه‌های غذائی بانکوک است.

آسانترین راه برای رسیدن به محله چینی‌ها با قایق از بندر Ratchawong و پیاده روی در جاده Ratchawong به سمت خیابان Sampaeng یا جاده Yaowart است. لنگرگاه دپارتمان بندر، نزدیک به میدان اودئون یا بندر پل یادمان در بازار گل نیز دیگر مسیرها به سمت محله چینی‌ها هستند.

فاصله تا مکان های مهم

معبد بودای طلایی ۰٫۷ کیلومتر

نقد و بررسی