بانکوک
/ /
شهر تاریخی آیوتایا بانکوک
شهر تاریخی آیوتایا بانکوک

شهر تاریخی آیوتایا بانکوک

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس آیوتایا

 آیوتایا با نام کامل Phra Nakhon Si Ayutthaya پایتخت سنتی و شهری مدرن در دشت‌های مرکزی تایلند، 85 کیلومتری شمال بانکوک و مرکز ایالتی به همین نام است.

آیوتایا جزیره‌ای در نقطه تلاقی سه رودخانه Chao Phraya، the Lopburi و Pa Sak است. ایستگاه قطار در انتهای شرقی جزیره قرار دارد و بازدیدکنندگان غالباً باید با قایق از رودخانه بگذرند. یافتن مسیر در اطراف جزیره چندان سخت نیست: U Thong جاده‌ای است که جزیره را به طور کامل احاطه کرده است. اکثر بقایای معابد در شمال‌غرب جزیره قرار دارند، در حالیکه امکانات رفاهی و تفریحات شبانه را می‌توان در شمال شرقی یافت. مردمان غیر سیامی اجازه زندگی درون دیوارهای شهر را ندارند، در نتیجه مراکز مربوط به اقامت خارجی‌ها بیرون از دیوارهای شهر قرار دارند.

آیوتایا محل چندین خرابه باستانی مهم است. خرابه‌هایی که نشان می‌دهند آیوتایا یکی از موفق‌ترین شهرهای تایلند (و احتمالاً جهان) در قرن هفدهم و پس از آن بوده است. پارک تاریخی Phra Nakhon در آیوتایا یک محوطه وسیع تاریخی در قلب شهر آیوتایا، از سیزدهم دسامبر 1991 در سایت میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

سه کاخ گراند پالاس، کاخ Chantharakasem (کاخ جلویی) و کاخ Wang Lang (کاخ پهلویی) در آیوتایا قرار دارند علاوه بر این سه کاخ ساختمان‌ها و قصرهای متعدد دیگری از قبیل قصر واقع در Bang Pa-In و ساختمان Nakhon Luang نیز در آیوتایا واقع شده اند.ارزان‌ترین و خوش‌منظره‌ترین راه رسیدن به آیوتایا قطار از ایستگاه هوالامپونگ به مقصد ایستگاه آیوتایا است. این سفر 120 دقیقه طول می‌کشد. اتوبوس‌ها هر بیست دقیقه از ترمینال اتوبوس شمالی بانکوک (Moh Chit) مستقیم به آیوتایا می‌روند (بر خلاف نظر مردمان محلی، آخرین اتوبوس ساعت 18:00 حرکت می‌کند). هزینه بلیت اتوبوس‌های درجه یک با تهویه مطبوع 56 بات است.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی