بانکوک
/ /
خانه جیم تامپسون بانکوک
خانه جیم تامپسون بانکوک

خانه جیم تامپسون بانکوک

معرفی

ساعت کاری ۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت http://www.jimthompsonhouse.com/
آدرس ۶, Soi Kasem San ۲, Rama ۱ Road | Wang Mai, Pathum Wan, Bangkok ۱۰۳۳۰

خانه جیم تامپسون، موزه‌ای در مرکز بانکوک، خانه مجموعه هنری تاجر و معمار آمریکائی جیم تامپسون، طراح موزه و مالک پیشین آن. این موزه در سال 1959 بر روی زمینی به مساحت 2023.43 متر مربع ساخته شد و هم اکنون یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری بانکوک است.

تامپسون پس از بازگشت به بانکوک و تاسیس کمپانی ابریشم خود در سال 1948، شروع به جمع‌آوری آثار هنری جنوب شرق آسیا کرد، که در آن زمان هنوز از شهرت بین‌المللی برخوردار نبودند. او که مجذوب ظرافت استادانه و ظاهر آنها شده بود، مجموعه‌ای بزرگ از مجسمه‌های بودا و نقاشی های سنتی تایلندی راوی زندگی بودا و افسانه وسانترا جاتاکا (شاهزاده‌ای که همه چیز خود را وانهاد تا به جستجوی حقیقت و کمال بپردازد) روی چوب، پارچه و کاغذ جمع کرد. مجموعه هنری او علاوه بر تایلند آثار هنری از برمه، کامبوج و لائوس و چینی‌های سفید و آبی سنتی چینی که در قرون 16 و 17 وارد تایلند شده بودند را نیز در بر می‌گرفت.

در سال 1958 او شروع به ساختن خانه ای برای خود و مجموعه هنری‌اش کرد که شاهکار هنری و معماری خود او محسوب می‌شد. موزه مجموعه ای از شش خانه سبک تایلندی سنتی، ساخته شده از چوب و سازه های متعدد تایلندی جمع‌آوری شده از بخش های مختلف تایلند در دهه‌های 50 و 60 بود. خانه خود او روی کانالی بر روی Bangkrua ساخته شد.

پس از ناپدید شدن تامپسون در سال 1967، خانه تحت کنترل بنیاد جیمز تامپسون به سرپرستی پرنسس مارا چاکری سیریندهورن درآمد.

برای رفتن به خانه جیم تامپسون می توانید از خروجی 1 ایستگاه مترو استادیوم ملی استفاده کنید یا از khlong به مقصد لنگرگاه Hua Chang قایق بگیرید. هزینه ورودی برای بزرگسالان 150 بات و برای بازدیدکنندگان زیر 22 سال 100 بات است.

 

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی