باتومی
/ /
مرکز خرید باتومی پلازا
مرکز خرید باتومی پلازا

مرکز خرید باتومی پلازا

معرفی

ساعت کاری ۰۷:۰۰ تا ۲۱:۰۰
وب سایت
آدرس ۵, Chavchavadze St, Batumi, Georgia

سازندگان باتومی پلازا در گرجستان، به دنبال احداث یک مجموعه استخر شنا روی پشت‌بام بنای عظیم و لوکس شش‌طبقه خود هستند. این مجموعه از یک مرکز خرید لوکس، سینما مولتی‌پلکس، چندین رستوران، مراکز اداری، سالن‌های کنفرانس و یک هتل 5 ستاره با 53 اتاق تشکیل شده است. استخر پشت‌بامی باتومی پلازا به مجموعه‌ای نیاز دارد که برای شناگران امکان بهره‌مندی از نور آفتاب و هوای تازه در روزهای خوش آب و هوا را فراهم کند و در روزهای سردتر و بارانی تبدیل به یک استخر سرپوشیده شود.

«اسکای‌پول» جدید روی پشت‌بام باتومی پلازا یک سقف متحرک 5/60 × 34 متری با ارتفاع 8 متر دارد که تا 45% باز و بسته می‌شود. سقف از 5 صفحه شفاف تشکیل شده است که یکی از آنها به درهای تاشو با پنل‌ سقفی دو تکه مجهز است. این پنل‌ها در هوای خوب باز می‌شوند تا شناگران از نور آفتاب و هوای تازه بهره ببرند و در هوای سرد و بارانی بسته می‌شوند تا شناگران را از باد و باران حفظ کنند.

سقف جمع‌شدنی اوپن‌اِیر از لحاظ مالی و مصرف انرژی مقرون به صرفه‌تر از سقف‌های معمولی است. این سیستم بدون نیاز به نگهداری با قاب‌های آلومینیومی مقاوم در برابر دما و رطوبت، مواد شیمیایی فضای آبی، نیاز به رنگ مجدد ندارد. سقف و شیشه‌های عایق آن بخش عمده نور خورشید را به داخل راه می‌دهند و همین امر در هزینه انرژی برای روشنایی استخر صرفه‌جویی می‌کند. این استخر چهارفصل شبانه‌روزی توجه مشتریان، میهمانان و مستاجران بیشتری را به باتومی پلازا جلب خواهد کرد تا مجموعه بتواند پتانسیل درآمدزایی خود را به حداکثر برساند.

فاصله تا مکان های مهم

کلیسای جامع Holy Mother Virgin Nativity ۰٫۴ کیلومتر
موزه هنر آجارا ۱ کیلومتر
موزه باستان شناسی باتومی ۱٫۳ کیلومتر
پارک ۶ می ۱٫۸ کیلومتر

نقد و بررسی