باتومی
/ /
پارک میراکل باتومی
پارک میراکل باتومی

پارک میراکل باتومی

معرفی

ساعت کاری ۲۴ ساعته
وب سایت
آدرس

پارک میراکل در شهر باتومی در ساحل دریای سیاه و کشور گرجستان واقع شده است. پارک در انتهای بلوار ساحلی قرار دارد و برج الفبا، مجسمه عشق و چرخ و فلک را در خود جای داده است. این پارک اغلب میزبان کنسرت‌ها و فستیوال‌های متنوع است. به عنوان مثال در سال 2011 خولیو ایگلسیاس خواننده مشهور اسپانیایی در این پارک اجرای زنده داشت.

برج 130 متری الفبا در پارک میراکل به شکل ساختار مارپیچ دوگانه دی.ان.ای طراحی شده که هر 33 حرف الفبای گرجی روی دندانه‌های آن حک شده‌اند.

برج ساعت با 25 متر ارتفاع که بیشتر به نام «برج چاچا» شناخته می‌شود نیز در پارک میراکل قرار دارد. چاچا نام یک روح قوی است که از پسماند انگور پس از له شدن باقی می‌ماند. هر روز ساعت 19 برج تصویر چاچا را در  هر چهار وجه به مدت ده دقیقه پخش می‌کند.

مجسمه عشق در پارک میراکل، مجسمه فلزی هفت متری یک مرد و یک زن است که توسط هنرمند برجسته گرجستانی تِمِر کوسیتادزه و با الهام از داستان عاشقانه «علی و نینو» نوشته قربان سعید خلق شده است. داستان شبیه به نمایشنامه رومئو و ژولیت شکسپیر است و قصه یک پسر آذربایجانی را روایت می‌کند که به عشق یک پرنسس گرجی گرفتار شده و سرانجام در راه دفاع از کشورش کشته می‌شود. هر ده دقیقه یکبار دو مجسمه به سمت هم حرکت می‌کنند و یکی می‌شوند. شب‌ها، مجسمه‌ها با افکت‌های نوری رنگارنگ نورافشانی می‌شوند.

از بالای چرخ و فلک پارک میراکل می‌توان مناظری فوق‌العاده و گستره وسیعی از ساحل و شهر را دید.

فاصله تا مکان های مهم

برج الفبا ۰٫۰۴۶ کیلومتر
مجسمه عشق ۰ کیلومتر
چرخ و فلک باتومی ۰ کیلومتر
بلوار باتومی ۰٫۵۵ کیلومتر

نقد و بررسی

۳۱ نقد و بررسی ، ۱ فالور
۳ سال قبل
امتیاز ۳
تست
اشتراک گذاری