باتومی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت
آدرس آبشارmakhuntesti

قایق در زبان گرجی «جوماردی» خوانده می‌شود. این ورزش هیجانی از میانه دهه هفتاد به بعد در سرتاسر جهان و از میانه دهه 80 در گرجستان بسیار محبوب بوده است.

قایق یکی از قدیمی‌ترین  روش‌های حمل و نقل برای افراد، شکار و حمل مواد غذایی است. با پیشرفت بشر و کشف روش‌های آسان‌تر، قایق‌سواری تبدیل به یک فعالیت تفریحی شد.

در سال‌های اخیر، قایق‌سواری عنوان یک ورزش هیجانی با اقبال روزافزونی مواجه بوده است. قایق‌سواران در میان امواج آب های خروشان (معمولا رودخانه‌ها) به دنبال هیجان و آدرنالین از بالا به پائین سرازیر می‌شوند.

مبنای قایق‌سواری پائین آمدن با جریان آب رودخانه با استفاده ازقایق‌های بادی سرعتی است که معمولاً بر مبنای تعداد قایق‌سوارها از 1 تا 12 نفر تقسیم‌بندی می‌شوند.

همچنین تقسیم‌بندی بر مبنای شدت آب و سختی مسیر رودخانه صورت می‌گیرد. کلاسI آسان‌ترین مسیر است و کلاس IV مخصوص مسیرهایی است که خطر مرگ دارند. اما قایق‌سواری در صورت نادیده گرفتن اصول ایمنی، می‌تواند ورزشی خطرناک باشد. بهتر است پیش از ثبت نام در تور با یک اپراتور قایق‌سواری درباره معیارهای ایمنی صحبت کنید. گرجستان کشوری است که در آن به تمام رشته‌های ورزشی فرصت و امکانات داده می‌شود و قایق سواری نیز از این قاعده مستثنی نیست و تورهای متعددی با امکانات و قایق‌های استاندارد و مربی های باتجربه در تور گرجستان برگزار می‌شوند.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی