باتومی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰
دوشنبه ها تعطیل است
وب سایت http://www.dolphinarium.ge/en/
آدرس ۵۱ Rustaveli Ave, Batumi

دلفیناریوم باتومی در سال 1975 افتتاح شد. در آن زمان این اولین دلفیناریوم در اتحاد جماهیر شوروی سابق بود. تا مدت‌ها این دلفیناریوم بعنوان بزرگترین دلفیناریوم جهان شناخته می‌شد. علاوه بر استفاده اهالی منطقه، وجود دلفیناریوم باتومی را تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری اصلی گرجستان کرده است. بطوریکه گردشگران از سرتاسر دنیا با هدف بازدید از این جاذبه گردشگری به باتومی می‌آیند.

این ساختمان با طراحی مدرن، برای تامین تمام نیازهای نگهداری پستانداران دریائی در اسارت تجهیز شده است. این مجموعه شامل استخرهای زنده مختلف مخصوص گونه های پینی‌پد (جانوران دریائی باله دار مانند شیر دریائی، فک و ماهی پهن) و پستانداران دریائی هم خانواده وال ها و دلفین ها با مجموع 3،724.000 لیتر آب ، دو استخر کمکی (هر کدام 812000 لیتر) و یک استخر قرنطینه می‌شود. آب موجود بصورت خودکار هر دو ساعت یکبار تصفیه می شود و پس از پاکسازی با ازون توسط سیستم پشتیبان حیات به چرخه استخر باز می گردد.

دلفیناریوم باتومی نمایش تعاملی نوینی را طراحی کرده است که شامل 30 اجرا می شود:  سه رقص، بازی با حلقه و توپ، حفظ تعادل روی دم، تجربه فراموش نشدنی شنا با دلفین ها و برنامه های متنوع قدیمی و جدید دیگر. نقطه اوج برنامه های دلفیناریوم برای علاقمندان، تجربه تمرین دادن و آموزش دلفین‌هاست.

در طول تابستان سه اجرا در روز در ساعت‌های 14:00 ، 17:00 و 21:00 برگزار می شود. مجموعه به امکانات کافی مخصوص افراد کم توان مجهز است.

بلیط: نمایش روز 12 لاری؛ نمایش عصر 16 لاری؛ نرخ های شنا با دلفین ها: 3 تا 12 سال 60 لاری، 12 تا 18 سال 100 لاری، بزرگسالان 150 لاری

فاصله تا مکان های مهم

پارک ۶ می ۱ کیلومتر
باغ وحش باتومی ۱ کیلومتر

نقد و بررسی