باتومی

معرفی

ساعت کاری ۲۴ ساعته
وب سایت http://boulevard.ge/
آدرس Batumi bulvari, ბათუმი ბულვარი, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

تمام کسانی که به باتومی می‌آیند، دست کم یکبار در این بلوار قدم می زنند. پارک روبه‌روی ساحل اصلی، در سال 1884 تاسیس شد و حالا 6 کیلومتر در امتداد ساحل طول دارد. با درختان، پیاده‌روها، فواره‌ها، کافه‌ها و جاذبه های کوچک دیگر، بلوار قلب تپنده باتومی است. خود ساحل، با وجود اینکه سنگی است، بسیار زیباست و در ماه‌های جولای و آگوست بسیار شلوغ می‌شود. اما همیشه تمیز است.

نزدیک به انتهای شمال شرقی بلوار یک چرخ و فلک بزرگ را خواهید دید. برج الفبا با 145 متر ارتفاع (نماد کتابت و فرهنگ) و یک مجسمه فلزی با حرکتی کند را خواهید دید. این مجسمه هفت متری اثر هنری تمر کویستادزه است که در سرتاسر جهان به نام «علی و نمو» شناخته می‌شود. این نام با الهام از شخصیت‌های اصلی رمان بی‌نظیر قربان سعید (پس از تاریکی به دیدن مجسمه بروید) انتخاب شده.

اگر کمی به سمت جنوب بروید، برج باتومی، بلندترین ساختمان گرجستان، با 200 متر ارتفاع  را خواهید دید که تا حدودی شبیه مدل کوچکتر برج امپایر استِیت آمریکا با یک چرخ وفلک کوچک روی دیوار کناری است. این ساختمان تحت نظارت دولت ساکاشویلی به عنوان دانشگاه فن‌آوری ساخته شد اما جانشینان او بنا را به برند هتل مریدیِن فروختند.

اگر در مسیر «بلوار جدید» به سمت جنوب پیش بروید، یک دریاچه آراسته با فواره های رقصان، نمایش لیزر، موسیقی و نمایش آبی در انتظار شما خواهد بود.

فاصله تا مکان های مهم

هتل Kempinski ۰٫۲۹ کیلومتر
هتل Sheraton ۰٫۶ کیلومتر
هتل Hilton ۱٫۱ کیلومتر
باغ وحش ۲ کیلومتر
پارک may ۶ ۱٫۴ کیلومتر
دلفیناریوم باتومی ۲٫۲ کیلومتر
دریاچه Nurigeli ۱٫۵ کیلومتر

نقد و بررسی