ایروان
/ /
کلیسای گغارد ارمنستان
کلیسای گغارد ارمنستان

کلیسای گغارد ارمنستان

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://www.mshakuyt.com/
آدرس Geghard, Armenia

یک صومعه قرون وسطایی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، در ایالت کوتایک ارمنستان که بخشی از آن در دل کوهستان مجاور و در میان تپه‌ها قرار دارد.

کلیسای اصلی در سال 1215 بنا شد، اما خود صومعه در قرن چهارم توسط سنت گرگوری روشنگر در محل یک چشمه مقدس در یک غار بنا شد. به همین خاطر صومعه در اصل  Ayrivank به معنای «صومعه غار» نامیده می‌شود. نام امروزی صومعه «گغارت» یا در اصل «صومعه گغارد» (Geghardavank) به معنای «صومعه نیزه» است. این نام از نیزه‌ای گرفته شده که مسیح را در جریان تصلیب زخمی کرد که احتمالا توسط یهودا (با یهودا اسخریوطی که به مسیح خیانت کرد اشتباه گرفته نشود) یا به نام محلی تادئوس (برادر مسیح) به ارمنستان آورده شده و هم اکنون در گنجینه کلیسای جامع اچمیادزین قرار دارد.

صخره‌های پیرامون بخشی از تنگه رودخانه آزات هستند و به همراه صومعه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. مجموعه صومعه کاملا در میان سنگ‌های تپه کنده شده‌اند و برخی دیگر تنها کمی بیشتر از یک غار هستند. در عین حال ساختمان‌های مجلل‌تر با اتاق‌ها و دیوارکشی‌های منظم درون تپه‌ها نیز یافت می‌شود. این منطقه رویایی با تپه‌ها و صومعه یکی از مقاصد گردشگری محبوب ارمنستان است.

فاصله تا مکان های مهم

رودخانه Azat ۰٫۲۱ کیلومتر

نقد و بررسی