ایروان

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Sevan, Armenia

سوان بزرگترین دریاچه ارمنستان و منطقه قفقاز و یکی از بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین کوهستانی در اوراسیا است. دریاچه در ایالت گغارکونیک در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار دارد. مساحت کلی محوطه دریاچه 5000 کیلومتر مربع است که یک ششم مساحت ارمنستان  را در بر می‌گیرد. خود دریاچه 1242 کیلومتر مربع مساحت دارد و حجم آب آن 32.8 کیلومتر مکعب است. 28 رودخانه و جویبار به این دریاچه می‌ریزند.

حدود 90 درصد صید ماهی و هشتاد درصد صید خرچنگ ارمنستان از این دریاچه تامین می‌شود. در تنها جزیره دریاچه (که تبدیل به شبه جزیره شده) یک صومعه قرون وسطی قرار دارد.

دریاچه سوان تنها ساحل را در ارمنستان دارد. سواحل سوان از محبوبیت ویژه‌ای بین ارامنه برخوردار است. در کنار ساحل هتل های متعدد با ساحل‌های اختصاصی واقع شده‌اندو محبوب‌ترین نقطه یک مساحت 2.5 کیلومتری در ساحل شمال شرقی است. هتل هارس‌ناگار، اقامتگاه Best Western Bohemian Resort (بهترین اقامتگاه بوهمی غرب) و چند مجموعه کوچک‌تر در این منطقه واقع شده‌اند. تفریحاتی مثل شنا، حمام آفتاب، جت اسکی، موج‌سواری و قایقرانی به همراه محوطه‌های کمپینگ و پیک‌نیک متعدد از امکانات پیرامون دریاچه هستند.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی