ایروان
/ /
بنای یادبود نسل کشی ارامنه
بنای یادبود نسل کشی ارامنه

بنای یادبود نسل کشی ارامنه

معرفی

ساعت کاری ۱۱:۰۰ تا ۱۶:۰۰ سه شنبه تا یکشنبه
دوشنبه ها تعطیل
وب سایت http://www.genocide-museum.am/eng/index.php
آدرس Tsitsernakaberd Hwy, Yerevan, Armenia

مجموعه یادبود کشتار ارمنیان یک یادبود رسمی ارمنی به یاد قربانیان کشتار ارمنیان، در سال 1967 بر فراز تپه Tsitsernakaberd در ایروان بنا شده است. هر ساله در 24 آپریل (روز یادبود کشتار ارمنیان) هزاران ارمنی به اینجا می‌آیند تا یاد قربانیان را با اهدای گل‌های تازه گرامی بدارند. در طول سال سیاستمداران، هنرمندان، نوازندگان، ورزشکاران و شخصیت‌های مذهبی زیادی از این بنا بازدید می‌کنند.

موسسه – موزه کشتار ارمنیان در سال 1995 و در هشتادمین سالگرد کشتار ارمنیان شروع به کار کرد. ساختمان موزه، توسط معماران ارمنی ساشور کالاشیان، لودمیلا مکرتچیان و مجسمه ساز اف. آرگلیان طراحی و بنا شد. از زمان افتتاح، موزه پذیرای ده‌ها هزار بازدیدکننده از اقشار مختلف مانند کودکان دبستانی، دانشجویان و تعداد زیادی گردشگر خارجی بوده است. بنا بر مصوبه جمهوری ارمنستان بازدید از موزه بخشی از پروتکل کشور بوده و شخصیت‌ها و نمایندگان کشورهای مختلف مانند پاپ جان پل دوم، پاپ فرانسیس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، ژاک شیراک و فرانسیس هولاند روسای جمهور اسبق فرانسه از این موزه بازدید کرده‌اند. موزه مجموعه‌ای از اسناد تاریخی را نگهداری می‌کند و یک تور با راهنما به زبان‌های ارمنی، روسیه، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی در داخل موزه دارد.

بازدیدکنندگان در بدو ورود به Tsitsernakaberd با یک ستون عظیم مواجه می‌شوند که نام شهرهای ارمنستان و تعداد قربانیانی که به دست ترک‌ها کشته شده‌اند حک شده است. این ستون نمادی از یک اندوه ملی است. پس از گذر از این ستون سه بنا پیش روی بازدیدکنندگان است: پناهگاه ابدیت، دیوار یادبود و ستون یادبود.

موزه و محوطه آن بر فراز تپه Tsitsernakaberd 24 ساعته باز است.

فاصله تا مکان های مهم

موزه هنر مدرن ۴٫۱ کیلومتر
موزه تاریخ ایروان ۳٫۶ کیلومتر
موزه سرگئی پاراجانف ۳٫۹ کیلومتر
پارک عشاق ۴٫۷ کیلومتر

نقد و بررسی