اصفهان

تورها

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از
موردی یافت نشد!

نقد و بررسی

معرفی اصفهان

شهر اصفهان، مرکز استان اصفهان و یکی از شهرهای مرکزی ایران است. این شهر تاریخی بعد از تهران دومین شهر بزرگ ایران و بعد از تهران و مشهد، سومین شهر پرجمعیت ایران محسوب می‌شود. اصفهان از غرب به خمینی‌شهر، از جنوب به کوه صفه و سپاهان شهر، از شمال به شاهین شهر و از شرق به دشت سگزی محدود می‌شود. اصفهان گذشته پرفراز و نشیبی داشته و این امر سبب شده آثار تاریخی بسیاری در این شهر برجای بماند. اصفهان که به نصف جهان شهرت دارد، بعد از مشهد، دومین شهر گردشگرپذیر ایران محسوب می‌شود و جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، مردم مهمان‌نواز، صنایع دستی دلفریب و سوغاتی‌های زیبا، گردشگران را به سمت خود می‌خواند. اصفهان در دوران صفویان به اوج شکوفایی خود رسید و معماری‌های باقی مانده از آن دوران، گردشگران را از سراسر دنیا شیفته خود می‌کند و به ایران می‌کشاند.


شاید بهترین زمان سفر به اصفهان، فصل بهار باشد، چون هوا بسیار مطبوع بوده و از ازدحام گردشگرانی که در تابستان عازم این شهر می‌شوند، خبری نیست. آب و هوای اصفهان به طور کلی معتدل و خشک است و درجه حرارات آن در تابستان به ۳۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. زاینده‌رود بزرگ‌ترین رود فلات مرکزی ایران است از کوه‌های مرکزی ایران سرچشمه گرفته و از میان اصفهان می‌گذرد؛ اما متاسفانه این رود در سال‌های اخیر رو به خشکی رفته و فقط در فصل‌های پربارش می‌توان آن را پرآب دید.


از مهم‌ترین صنایع دستی اصفهان می‌توان به پارچه قلمکار، قلمزنی، خاتم‌کاری و میناکاری اشاره کرد. بریانی، خورشت ماست، گز پسته‌ای، انواع پولکی و نبات هم از خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه‌ای هستند که گردشگران غذایی را به تور اصفهان می‌کشانند. از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان می‌توان به میدان نقش جهان (میدان امام که در میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است)، مسجد امام (مسجد شاه)، مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد جامع اصفهان، عمارت عالی‌قاپو، کاخ چهل‌ستون، منارجنبان، سی و سه پل، پل خواجو، مدرسه چهار باغ، عمارت هشت بهشت، باغ پرندگان، باغ گل‌ها، پارک صفه، چهار باغ عباسی، بازار قیصریه، کلیسا و موزه وانک، آتشگاه اصفهان، مسجد حکیم، پارک آبی آبسار، بام شهر اصفهان، تونل آکواریوم، بازار شاهی، بازار کلاهدوزها، مسجد سید اصفهان و ... اشاره کرد.

جاذبه ها

مراکز خرید

مطالب

۱۱ مکان زیبا در خاورمیانه
خاورمیانه اقلیم تضادهاست. این منطقه در طول چند دهه اخیر همیشه در فهرست بدترین اخبار بوده و در عین حال گهواره تمدن...
۱۰ کشوری که تا به حال ندیده اید اما باید ببینید
برخی از این کشورها یا خطرناک هستند یا بیش از حد دور یا گران هستند تا برای برنامه‌های تعطیلات خود در نظر بگیرید اما ...
۱۰ شهر برتر جهان برای قدم زدن و پیاده‌روی
در لس‌آنجلس هیچ کس راه نمی‌رود. این موضوع برای کسانی که قدم زدن و پیاده‌روی را دوست دارند ناامید کننده است اما...
زیباترین جاذبه های گردشگری مذهبی ایران
یکی از زیباترین جلوه‌­های فرهنگ، هنر و تاریخ ایرانی مساجد شهرهای این کشور است که به سبب معماری بسیار خیره‌کننده خود ...
کشورهایی با بیشترین جاذبه گردشگری ثبت شده در میراث جهانی
یکی از عواملی که در جذب گردشگران به مقاصد گردشگری تعیین‌کننده است تعداد جاذبه­‌های گردشگری ثبت شده در میراث جهانی است...

محله ها

بزرگراه فرودگاه

بزرگراه فرودگاه