استانبول
/ /
مرکز خرید آک مرکز استانبول
مرکز خرید آک مرکز استانبول

مرکز خرید آک مرکز استانبول

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰
وب سایت http://www.akmerkez.com.tr/tr
آدرس Nispetiye Cad٫ Etiler, Besiktas, Istanbul, Turkey

آک‌مرکز مرکز خرید واقع در اتیلر در منطقه بشیکتاش استانبول با سرمایه‌گذاری مشترک سه شرکت آککوک، تکفام و استیکبال به عنوان سومین مرکز خرید بزرگ ترکیه پس از کالریا آتاکوی و کاپیتول در 18 دسامبر 1993 افتتاح شد.

این مجموعه در زمینی به مساحت 180000 متر مربع بنا شده است و از چهار طبقه فروشگاهی به همراه دو برج 14 و 17 طبقه اداری و یک برج 24 طبقه مسکونی تشکیل می‌شود. محوطه خرید با 246 فروشگاه در یک محوطه مثلثی شکل با مساحت قابل اجاره 35000 متر مربع قرار دارد که از سه طرف به جاده‌های اصلی اطراف متصل می‌شود. این مجموعه 41 پله‌برقی، 2 آسانسور پانوراما (شیشه‌ای) و 30 آسانسور معمولی دارد. یک تیم 250 نفره مسئولیت نظافت، امنیت و نگهداری مجموعه را بر عهده دارند.

در سال 2005 مرکز خرید به یک شرکت سرمایه‌گذاری املاک تبدیل شد و 49 درصد سهام آن در اختیار عموم قرار گرفت. شرکت سرمایه گذاری املاک هلندی کوریو 46.9 درصد سهام عام آک‌مرکز را در اختیار دارد.

مرکز خرید آک‌مرکز در روزهای عادی به طور متوسط بین 36 تا 38 هزار و در روزهای تعطیل آخر هفته بیش از 50000 بازدیدکننده دارد. تعداد بازدیدکنندگان به 1.5 میلیون نفر در ماه یا 14 میلیون نفر در سال می‌رسد. آمار نشان می‌دهد که متوسط زمان صرف شده در این مرکز خرید سه ساعت و نیم بیشتر از متوسط جهانی است.

این مرکز خرید از سال 2002 شروع به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و همکاری با هنرمندان بزرگ کرده‌ است.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی