استانبول
/ /
خیابان استقلال استانبول
خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس خیابان استقلال

یکی از مشهورترین خیابان‌های استانبول ترکیه که در یک روز تعطیل آخر هفته حدود 3 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب  می‌کند. این پیاده‌روی زیبا به طول 4/1 کیلومتر در منطقه تاریخی بِی‌اوغلو (پِرا) مرکز بوتیک‌ها، فروشگاه‌های موسیقی، کتابخانه‌ها، گالری‌های هنری، سینماها، تئاترها، کتابخانه‌ها، کافه‌ها با موسیقی زنده، شیرینی فروشی‌های فرانسوی، شکلات‌فروشی‌ها و رستوران‌هاست.

گذشته از فروشگاه‌های متعدد، خیابان استقلال جاذبه‌های دیگری نیز دارد. سالن‌های تاریخی سینما (مانند اطلس، بِی‌اوغلو)، کوچه‌های تاریخی (مانند هازوپولو، سوریه و شیشک)، کلیساها (سنت آنتوان، سانتاماریا)، ساختمان‌های اداری و گالری‌های هنر خلاق (مانند SALT Beyoğlu، آرتِر، و آپارتمان‌های میسیر) و همینطور بناهای تحسین‌برانگیز معماری نوکلاسیک قرن نوزدهم و هنر نو.

مردم در حال پیاده روی  ...بخشی از تصویر غیر قابل تغییر خیابان استقلال را می‌سازند. ساختمان‌های رنگارنگ، مردمان مختلف، جشن‌ها، کنسرت‌ها، سینماها ... شما در قلب استانبول هستید. این خیابان فعال‌ترین خیابان استانبول است و مغازه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، کتابفروشی‌های متعددی در خیابان استقلال مستقرند که در هر زمانی از روز و سال شلوغ هستند.

تمام مغازه‌ها تا دیر وقت باز هستند. این خیابان بین محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین میدان استانبول، تکسیم و تونل (زیرزمینی) قرار دارد. اگر برای خرید به خیابان استقلال رفتید، فرصت بازدید از آزناوور آرکِید، اطلس آرکِید و مارکیز آرکِید را از دست ندهید.

کوچه‌های متعدد شما را در طول خیابان غافلگیر خواهند کرد. یکی از این کوچه‌ها «چیچک پاساجی» یا « کوچه گل‌ها» به سبک قرن هجدهم در سال 1876 ساخته شد. این کوچه به خاطر رستوران‌ها، بازار ماهی و مغازه‌های کوچک شهرت دارد.

کلیسای سنت آنتوان در کوچه استقلال بهشت کسانی است که به دنبال چند دقیقه سکوت و آرامش می‌گردند.

فاصله تا مکان های مهم

میدان تکسیم کیلومتر

نقد و بررسی