استانبول

معرفی

ساعت کاری ۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰
به جز یکشنبه ها و تعطیلات رسمی
وب سایت http://kapalicarsi.com.tr/tr/
آدرس Beyazıt Mh٫, ۳۴۱۲۶ Fatih/Istanbul, Turkey

بازار بزرگ استانبول ، یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده دنیاست. با 61 خیابان سرپوشیده و بیش از 4000 مغازه میزبان روزانه 250.000 تا 400.000 بازدیدکننده است. در سال 2014، بازار بزرگ استانبول با مجموع 91.250.000 بازدیدکننده رتبه نخست فهرست پر بازدیدتربن جاذبه های گردشگری جهان را بدست آورد.

بازار بزرگ استانبول داخل شهر استانبول در محله فاتح و در منطقه‌ای به همین نام (Kapalıçarşı به معنی بازار سرپوشیده) خوانده می‌شود. بازار تقریباً بین مسجد بایزید و مسجد Nuruosmaniye واقع شده است. دسترسی به بازار با تراموا از ایستگاه‌های سلطان احمد و Sirkeci  به مقصد ایستگاه‌های  Kapalıçarşı – Beyazit بسیار آسان است.

وقتی به ایستگاه رسیدید، از گوشه درها به داخل سرک بکشید تا صنعتگران در حال کار را تماشا کنید. کمی از جهان گردشگری خود فاصله بگیرید و از دور با این  گنجینه‌های متفاوت همراه شوید.

در بازار باید مقدار زیادی چای بنوشید، قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید و مهارت خود در چانه‌زنی را به معرض آزمایش بگذارید. حداقل سه ساعت وقت برای بازدید از بازار اختصاص دهید؛ البته برای برخی مسافران بازدید از بازار حداقل سه روز زمان می‌برد!

بازار بزرگ هر روز به جز یکشنبه‌ها و تعطیلات رسمی از 9:00 تا 19:00 باز است.

فاصله تا مکان های مهم

مسجد جامع آتیک علی پاشا ۰٫۳۵ کیلومتر
موزه هنرهای اسلامی و ترکی ۰٫۹ کیلومتر
مسجد سلیمانیه ۰٫۴۵ کیلومتر
مسجد رستم پاشا ۰٫۹ کیلومتر
موزه تاریخ علم ۱٫۹ کیلومتر
ایاصوفیه ۱٫۴ کیلومتر
کاخ توپکاپی ۱٫۲ کیلومتر

نقد و بررسی