استانبول

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://www.misircarsisi.org.tr/
آدرس Rüstem Paşa Mahallesi, Erzak Ambarı Sok٫ No:۹۲, ۳۴۱۱۶ Fatih/İstanbul, Turkey

بازار ادویه (Spice Bazaar) که در ترکیه به نام بازار مصری معروف است، یکی از قدیمی‌ترین بازارهای ترکیه و یکی از مفاخر تور استانبول محسوب می‌شود. 

قدمت بازار ادویه به قرن هجدهم می‎رسد. یکی از قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده استانبول که نشان می‌دهد جاذبه‌های گردشگری شرقی شهر هنوز پابرجا هستند.

در زمان تاسیس، بازار ادویه محل معامله هزاران نوع ادویه از ملل مختلف در خاور دور، مانند هند و عربستان (توصیه ما این است که پس از سفر با تور ترکیه، تور هند را نیز تهیه کنید) و گیاهان داروئی و مرهم‌های مختلف برای هر بیماری قابل تصوری بوده است. 
اکثر محصولات این بازار از مصر وارد می‌شدند، به همین خاطر بازار ادویه استانبول به نام بازار مصری هم شناخته می‌شود. 
بازار ادویه در میدان Eminönü، در کنار مسجد نو و بازار گل، بهترین نقطه برای یافتن انواع مختلف ادویه، گیاهان داروئی و خوردنی‌هایی مانند راحت‌الحلقوم سنتی ترکیه است.

این بازار در سال 1660 به دستور تورخان خدیجه سلطان (1683 – 1628) همسر دوم سلطان ابراهیم یکم و مادر سلطان محمد چهارم توسط معمار کاظم (1659 – 1570) طراحی و به دست معمار دیگری به نام مصطفی آقا ساخته شد. پس از آتش‌سوزی بزرگ استانبول در سال 1660 که بیش از دو روز طول کشید، بخش عمده‌ای از بازار بازسازی شد. بازار مصری در مجموع 86 مغازه و شش ورودی دارد.

یک داروخانه طبیعی

بازار مصری علاوه بر فروش ادویه‌ها و چاشنی‌ها یک داروخانه طبیعی نیز می‌باشد. دستور داروهای ساخته شده از مخلوط‌های مختلف گیاهان اغلب خارج از مغازه‌ها آویزان می‌شوند. این سنت همچنان ادامه دارد. در تور خود از این بازار دیدن کنید زیرا بسیاری از مغازه‌ها در بازار، ادویه‌جات و گیاهان مختلفی را می‌فروشند که خاصیت داروئی دارند و در درمان انواع مختلف بیماری‌ها موثر هستند. 

فاصله تا مکان های مهم

موزه تاریخ علم و تکنولوژی اسلام ۱٫۷ کیلومتر
کاخ توپکاپی ۱٫۷ کیلومتر
ایاصوفیه ۱٫۸ کیلومتر
بازار بزرگ ۰٫۶۵ کیلومتر
موزه تاریخ علم و تکنولوژی اسلام ۱٫۷ کیلومتر

نقد و بررسی