ازمیر

تورها

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از
موردی یافت نشد!

نقد و بررسی

معرفی ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و دومین بندر بزرگ این کشور بعد از استانبول است. ازمیر را می‌توان قطب حمل و نقل و ترابری ترکیه نیز نامید. بیش از نیمی از جمعیت این شهر زیر ۳۰ سال سن دارند و این یعنی ازمیر شهری پر از زندگی است. این شهر به سرعت در سواحل مرکزی دریای اژه در حال توسعه است. علاوه بر جاذبه‌های گردشگری که گردشگران زیادی را به تور ازمیر علاقمند میکند، ازمیر دانشگاه‌های بسیار معتبر و خوبی هم دارد که باعث افزایش دانشجویان خارجی این شهر شده است. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به شهر تاریخی افس، شهر باستانی ترووا و سواحل زیبا اشاره کرد.

مراکز خرید

مطالب

ریویِرای ترکی یا ساحل دریای اژه
اگر ساحل دریای اژه پر از نقاط تاریخی تماشایی است، سواحل ترکیه هم زیباترین خط ساحلی دریای اژه را به خود اختصاص داده است...
بهترین سواحل چشمه: شهر توریستی ازمیر
شهر ساحلی چشمه یکی از محبوب‌ترین اقامتگاه‌های تابستانی در ترکیه است که هر ساله با اقبال مردم ترکیه و گردشگران مواجه می‌شود...
۴۸ ساعت در ازمیر
شاید دو روز زمان مناسبی برای بازدید از کل ازمیر ترکیه نباشد، اما مطمئن باشید که در همین زمان می­‌توانید از بخش اعظم آن را ببینید...
۶۰ حقیقت جالب در مورد ترکیه
کشور ترکیه یکی از 10 مقصد گردشگری برتر جهان است که هر ساله میلیون­‌ها گردشگر خارجی آن را برای تعطیلات انتخاب می‌کنند...
بهترین سفرهای کوتاه از مبدا ازمیر
شهر ازمیر به خاطر موقعیت مناسب خود در ساحل دریای اژه می‌تواند مبدا سفری کوتاه به شهرهای ناشناخته ترکیه باشد...

محله ها

Dokuz Eylul

Dokuz Eylul

آلزانکاک

آلزانکاک

یک منطقه ملی واقع در بخش تاریخی حوزه کلانشهر کناک است که از نوک سواحل جنوبی خلیج ازمیر، نزدیک میدان تاریخی ازمیر همنام منطقه (میدان کناک) و ساختمان قرن نوزدهمی پاشاپورت آغاز می شود و 3200 متر خیابان ها و تفرجگاه‌های ساحلی (که به نام کوردون شناخته می شوند) را طی می کند تا به کلانشهر همسایه "بورنووا" در انتهای شرقی آبهای خلیج بپیوندد.


در دوره عثمانی، این منطقه "La Punta" ( واژه ایتالیائی به معنای دماغه که در متن های فرانسوی بصورت “La punte” نیز نوشته می شود.) نام داشت و محل سکونت طبقه متوسط مرفه جامعه بود.


دو هتل اصلی منطقه با همکاری برندهای بین‌المللی Swissôtel و هیلتون در بخش کناک قراردارند. این هتل ها پشت میدان جمهوری در محوطه وسیعی که با مجسمه آتاتورک قابل تشخیص است واقع شده‌اند. کسانی که می خواهند از گشت و گذار در یک موزه در عمارتی کهن لذت ببرند باید به انتهای شرقی Alsancak بروند.


موزه آتاتورک در طول موج آپارتمان سازی دهه‌های گذشته به همان صورت باقی مانده. در این ساختمان دو طبقه تراس دار می‌توان گوشه ای از زندگی در ازمیر قرن نوزدهم و شکوه و ثروت ازمیر در آن دوران را مشاهده کرد.


بندر ازمیر، استادیوم Alsancak ازمیر و خط آهن Alsancak  نیز در این منطقه واقع شده‌اند.

Çiğli

Çiğli

کناک

کناک

آتاتورک

آتاتورک

Laleli

Laleli

Birgi

Birgi