آنتالیا

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://www.muratpasa.gov.tr/
آدرس Selçuk Mh٫, ۰۷۱۰۰ Muratpaşa/Antalya, Turkey

مسجد علاءالدین یا مسجد Yivli Minare در آنتالیا، مسجدی تاریخی است که به دستور سلطان سلجوقی آناتولی، سلطان علاءالدین کیقباد اول بنا شده است. مسجد علاءالدین به همراه مدرسه غیاث‌الدین کیخسرو، منزل درویش سلجوقی و طاق‌های Zincirkıran، Nigar Hatun (نگار خاتون) مجموعه ساختمان‌های külliye را تشکیل می‌دهند.

مناره یولی (Yivli Minare) بخشی از این مسجد در منطقه قدیمی شهر آنتالیا است. این مناره کنگره‌دار، برج نمادینی از قرن سیزدهم است که بر فراز مشهورترین مسجد شهر قد برافراشته. این ستون غول‌آسای آجری برای همیشه در آسمان آنتالیا دیده خواهد شد و با پس‌زمینه دریای مدیترانه، مناظر بدیعی برای عکاسی خواهد بود.

این برج مشهور 38.1 متر ارتفاع دارد و برای دیدن نوک مخروطی شکل برج باید حسابی سرتان را بالا بگیرید. پایه فریبنده برج که بر هشت ستون استوار است، از سنگ ساخته شده و 5.5 متر پهنا دارد. از در شمالی وارد شوید و از 90 پله بالا بروید تا به بالکن کنگره دار مناره برسید. از مناظر مرکز تاریخی شهر و دریا لذت ببرید. عصرها سرتان را بالا بیاورید و از زیبایی مناره که با نور دوچندان شده است، لذت ببرید. مناره یولی یکی از جاذبه‌های گرشگری اصلی شهر است. چند پارک مانند Tophane Parki (پارک توپخانه) و میدان جمهوری در کنار آن قرار دارند. با اتوبوس به مرکز آنتالیا بروید و با خواندن علائم، یا راهنمایی گرفتن از محلی‌ها راه این مسجد مشهور را پیدا کنید.

فاصله تا مکان های مهم

دروازه هادریان کیلومتر
میدان جمهوری کیلومتر
پارک توپخانه کیلومتر

نقد و بررسی