آنتالیا
/ /
شهر باستانی آسپندوس آنتالیا
شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰
وب سایت
آدرس Serik, Antalya Province, Turkey

شهر باستانی آسپندوس آنتالیا در فاصله 47 کیلومتری شرق آنتالیا و در فاصله 27 کیلومتری غرب سیده واقع شده است. آسپندوس در ضلع شمالی دریای مدیترانه و در فاصله 4 کیلومتری از ساحل آن قرار دارد. قدمت این شهر به هزار سال قبل میلاد باز می‌گردد. در قرن پنجم قبل از میلاد، این شهر تبدیل به مهم‌ترین شهر پامفیلیه شد.

یکی از مهم‌ترین دلایل شهرت آسپندوس، آمفی تئاتر یونانی - رومیِ بزرگ این شهر است. قطر این آمفی تئاتر 96 متر و گنجایش آن 7000 نفر است. این تالار در سال 155 میلادی ساخته شد، البته در طول تاریخ چند بار مورد مرمت نیز قرار گرفته که سلجوقیان بیشترین نقش را در آن داشتند. بی‌شک به محض ورود به این مکان صحنه‌هایی از فیلم گلادیاتور برایتان تداعی می‌شود. آمفی‌تئاتر آسپندوس هنوز هم برای برگزاری مراسم‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته این شهر دیدنی‌های دیگری مانند مجموعه قنات‌های زیرزمینی، بازار، کلیسا، و استادیوم نیز دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

ترافیک بازدیدکنندگان آسپندوس در میانه روز ممکن است کلافه‌تان کند، پس اگر برایتان مقدور است برنامه خود را طوری تنظیم کنید که صبح زود به این مکان برسید.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی