آنتالیا

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Tuzcular Mahallesi, Uzun Çarşı Sk٫ No:۳, ۰۷۱۰۰ Muratpaşa/Antalya

برج ساعت در دیوارهای باستانی شهر یکی از شاخص‌ترین نمادهای آنتالیا است. برج ساعت آخرین بازمانده از 80 برجی است که زمانی شهر باستانی را احاطه کرده بودند. این بنای باستانی در دل آسمان، شکوه دوران گذشته و تاریخ غنی شهر را نشان می‌دهد. می توانید در برج، پرچم، ساعت و کتیبه‌های باستانی متعدد را ببینید.

برج ساعت بخشی از دیوار قلعه محافظ شهر باستانی بوده و امروزه نیز بعنوان دروازه ورودی شهر قدیمی مرز بین بخش قدیمی شهر و نئون‌های رنگارنگ و پر سروصدای ساختمان‌های مدرن را تعیین می‌کند. درختان و بوته‌هایی که اطراف برج را فرا گرفته‌اند حس آرامش حاکم بر آن را تقویت می‌کنند.

سرتان را بلند کنید تا پرچم و ساعت برج را ببینید. از آنجا که این سازه و ویژگی‌های آن برای محلی‌ها و جهانگردان بسیار شناخته شده، برج یکی از محبوب‌ترین وعده‌گاه‌های آنتالیا است. تصور کنید، این نقطه در دوره حکومت عثمانی (دهه 1800) میعادگاه ساکنان محلی بوده است. بازدید شبانه از این سازه محبوب را از دست ندهید. درخشش نورهای برج بر زیبائی آن می‌افزایند. منظره‌ای جذاب از تضاد درخشش برج و آسمان شب که منظره‌ای ایده‌آل برای عکاسی است.

برج ساعت بر فراز دروازه ورود به منطقه شهر قدیمی در مرکز آنتالیا قرار دارد. با چند دقیقه پیاد‌ه روی از شمال شرق ساحل به پارک ها، رستوران ها و کافه‌ها در اطراف این محوطه تاریخی می‌رسید. در اطراف مناره یولی اتوبوس و تاکسی به مقصد برج ساعت موجود است.

فاصله تا مکان های مهم

دروازه هادریان ۰٫۴۵ کیلومتر

نقد و بررسی